להתגרש נכון

גישור זוגי – להתגרש יפה ובצורה טובה

בהליך גישור זוגי, בני זוג השואפים להתגרש נפגשים עם צד ג’ ניטרלי, המגשר, ובעזרתו הם יכולים לעבוד יחדיו על הסוגיות שהם צריכים לפתור כדי שהם יוכלו לסיים את הנישואין בצורה ידידותית וחסכונית ככל האפשר. הנושאים שבהם דנים בהליך גישור זוגי כוללים את הדברים הבאים:

1. חלוקת רכוש

2. משמורת ילדים וזמן הורות

3. מזונות / אחזקת ילדים

4. פרישה

5. מיסים

המגשר הזוגי מסייע לבני הזוג להגיע לפתרונות תוך שמירה על קווי תקשורת ידידותיים, סיעור מוחות ורעיונות, בחינת המציאות, אמפתיה והבנה הדדית. תפקידו של המגשר הזוגי הוא לעזור לבני הזוג להישאר ממוקדים בנושאים החשובים העומדים לרשותם ולנסות לגשר ביניהם באופן שיהיה מקובל על שני הצדדים.

הליך הגישור הינו גמיש ומאפשר לצדדים לפתור את הקונפליקטים ביניהם באופן שיעזור להם לעבוד יחדיו כהורים. זה חשוב ביותר כאשר לבני הזוג יש ילדים ועליהם לקיים אינטראקציה עם בן / בת הזוג לשעבר לאחר הגירושים. גישור מעודד תקשורת מכילה בין הצדדים, אשר לאחר מכן ניתן להשתמש בה כאשר עליהם לדון בסוגיות הנוגעות לילדים. בהליך גישור זוגי יכולים בני הזוג ללמוד לתקשר שוב, ולו רק למען הילדים, ולהפוך את מערכת היחסים שלהם לאחר הגירושין לטובה יותר.

מגשר זוגי הוא חסר פניות ואינו “עובד” עבור אף אחד מההורים. המשמעות היא שהוא לא יכול לתת עצות לשום צד. עליו להישאר ניטרלי בכל מצב.

גישור גירושין חינם – פגישות מהו”ת ביחידות הסיוע

תקנות “ניהול יישוב סכסוכים במשפחה” אשר אושרו ביוני 2016 קובעות כי אלו הרוצים להתגרש מחוייבים ראשית להגיש בקשה ליישוב הסכסוך לבית המשפט. לאחר הגשת הבקשה על בני הזוג להשתתף ב- 4 מפגשים ביחידות הסיוע מהו”ת (מידע, היכרות, תיאום). כאשר מפגשים אילו לא עוזרים לבני הזוג להגיע להסכמות הדדיות והם אינם מעוניינים להמשיך בהליך הגישור, ניתן יהיה להגיש תביעות משפטיות לבית הדין הרבני או לבית המשפט.

במסגרת המפגשים מקבלים בני הזוג מידע בדבר הליך הגירושין וכן האפשרות להגיע להסכמים זמניים בנושאים כדוגמת רכוש, מזונות ומשמורת ילדים.