דף הבית >> שאלות ותשובות
מהו תפקיד המגשר?
תפקיד המגשר הוא לסייע לצדדים לנהל הליך הוגן שבסופו יגיעו הצדדים להסכמות לשביעות רצונם. למגשר אין סמכות להכריע מי צודק או לכפות פתרון על הצדדים.
האם כל אחד יכול לפנות להליך גישור?
כן. המרכז שלנו מקבל פניות מכל אדם ללא צורך בהפניה קודמת או בייעוץ מקדים.
באילו תחומי סכסוך אנו מטפלים?
מרכז הגישור מטפל בתחומים רבים ומגוונים, כגון: משפחה וגירושין, סכסוכים עסקיים ועוד
מהו התהליך מרגע הפנייה למרכז שלנו?
בעת הפנייה למרכז, הצדדים מקבלים הסבר על מהות הגישור, התהליכים שיעברו ולוחות זמנים משוערים. נקבע מועד לתחילת תהליך הגישור בו נוכחים הצדדים ושני המגשרים. החל מהישיבה הראשונה, הצדדים מתחילים את הליך הגישור והמגשרים פועלים להבנת הקונפליקט וסיום הסכסוך.
כמה זמן נמשך גישור?
ישנם סוגי גישור מסחריים או פרטיים בהם תתקיים פגישת גישור אחת בת 2-3 שעות, וישנם מקרים בהם מתקיימות מספר פגישות לפי התקדמות פתרון הסכסוך. בגישור גירושין מקובלת מסגרת בת 10 מפגשים.
מה קורה אם אני לא מרוצה מההסכם המתגבש?
הליך הגישור מבוסס על רצון הצדדים לקיומו, לכן בכל שלב משלבי הגישור, ניתן להפסיק את התהליך ללא התחייבות.
במקרה והמדובר בתיק שהופנה מבית המפשט, יוחזר התיק להמשך טיפול בבית המשפט מבלי שיימסר מידע אודות הליך הגישור שהתקיים.
 
מה ההבדל בין גישור לטיפול זוגי?
הגישור עוסק בצרכים ובאינטרסים של בני הזוג (וילדיהם), מבלי להכנס לסיבות ולמניעים הפנימיים לפירוד. תפקיד המגשר להתמקד בהווה וליצור אוירה לניהול משא ומתן על בסיס הצרכים במטרה להגיע להסכם. לעומת זאת, טיפול זוגי נועד לטפל בבעיות בין בני זוג, ולשקם את מערכת היחסים במידה וניתן.
האם ניתן לפנות לגישור גם לאחר שנפתחו תהליכים משפטיים?
בוודאי ואף מומלץ!!! ניתן לפנות לגישור בכל שלב גם בתוך הליך משפטי וזאת בהסכמת הצדדים. במידה והפנייה הינה בעיצומו של הליך משפטי, מקובל להשהות את ההליך במשך הליך הגישור.
מהי חשיבות הגישור בסכסוכי משפחה וגירושין? 
הייחודיות לסכסוכי משפחה, בעיקר כאשר מעורבים ילדים, נעוצה בכך שההגעה להסכם אינה מציינת את סוף התהליך אלא את תחילתה של תקופה ארוכה בה הצדדים צריכים להמשיך ולפעול בשיתוף פעולה וכבוד הדדי לטובת כל הצדדים ובעיקר הילדים.
בהליך הגישור ניתן דגש רב לעידוד הידברות ישירה וליצירת התשתית לתקשורת ושיתוף פעולה עתידי בין הצדדים.

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף

שעות פעילות 09:00-17:00
ימי פעילות א '- ה'
מהו הליך גישור?
גישור הוא הליך רצוני שנועד לעזור לצדדים המעורבים בסכסוך להגיע להסכמות בדרך של הידברות והבנה. בגישור יש דגש על ראייה רחבה של הסכסוך ועל האינטרסים של הצדדים. 

שאלות ותשובות

למה גישור ולא בית משפט?
הליך הגישור משאיר את כל האחריות בידי הצדדים לסכסוך וזאת בניגוד להליכים משפטיים או בוררות, בהם אחריות ההכרעה מועברת לשופט או בורר.

למידע נוסף התקשרו 072-3935235