דף הבית >> שאלות ותשובות >> איך מתגרשים
 איך מתגרשים מהר - הסכמה זוגית ועזרת אנשי מקצוע מתאימים

אחד מהשלבים הקריטיים הוא הדרך שבה יחליטו הזוגות לבצע את הליך הגירושין, הסכמה בין בני הזוגות על האופן שבו יתבצע ההליך ופנייה אל אנשי מקצוע המתמחים בתחום תוכל לסייע בהפיכת ההליך לקצר וקולע. להתגרש בצורה נכונה זה לא דבר קל בכלל ולא כל הזוגות יודעים כיצד לעבור את הגירושין כך שהפגיעה בסובבים אותם תהיה מינימלית – אנשי מקצוע בדמות מגשר גירושין או עו"ד מוסמכים בהחלט יוכלו לסייע לבני הזוג ולהדריך אותם בשלבים הקריטיים של התהליך.
הסכמה זוגית היא הבסיס לגירושים המתקיימים בצורה נכונה, ככל שבני הזוג ישדרו חזית אחידה ודבקות במטרה – כך הם יביאו לגירושין מהירים וחלקים אשר לא יסבו נזק לאף אחד מהצדדים.

דיון פורה וענייני על נושאי הליבה של הגירושין

בכל הליך גירושין קיימים נושאי ליבה זהים, נושאי ליבה אלה הם לב ליבו של כל ההליך ועליהם קיימים מירב המחלוקות בין בני הזוג המתגרשים. בין הנושאים השונים שיידונו בין הצדדים: מזונות, הסדרי ראייה ומשמורת על הילדים, חלוקת הרכוש העתידית בין בני הזוג וכמובן כיצד יראה היום שאחרי מבחינת החיים של בני הזוג.
ככל שתנהלו דיון פורה וחיובי על הנושאים הללו, תוכלו למצוא את עצמכם מגיעים ליותר פתרונות ולהסכמות – בנוסף תוכלו להיעזר באיש מקצוע בדמות מגשר על מנת שיספק לכם הכוונה מקצועית ויעזור לכם להביא את כל ההבנות שלכם לכדי הסכם חוקתי שאותו ניתן להגיש לבית המשפט על מנת להשיג את הגט המיוחל ובסופו של דבר כדי לדעת בדרך החכמה ביותר -
איך להתגרש נכון.

לשתף את הילדים ולספר להם על הנעשה

אחד מהמוקדים העיקריים של בני הזוג בכל אורכו של התהליך זה הילדים, כאשר הפחד העיקרי של כל הורה הוא לא לפגוע או לחשוף את הילדים לדברים שהם אינם אמורים לשמוע או לחוות. אחד מהדברים החשובים ביותר לכל אורך התהליך זה לשתף את הילדים ולהפוך אותם לכאלה המכירים את הפרטים ויודעים את מה שעתיד לבוא. אי שיתוף הילדים מצד אחד יכול להביא לכך שהם אינם יחשפו לפרטים לא נעימים, אך מצד שני הניתוק הפתאומי והריחוק המתמשך יביא אותם למצבי קיצון שהיה ניתן למנוע מראש.
הניתוק של הילדים מכל הנושא של הגירושין יכול להיות זמני בלבד ולכן ברוב המקרים צריך לשתף אותם בצורה מתונה ועניינית בנעשה – אין צורך להכניס את הילדים לפרטי פרטים אך כמובן להסביר להם מה הולך לקרות ולעדכן אותם על השלבים בהם התהליך נמצא בכדי שלא יופתעו.

איך מתגרשים נכון - לנסח הסכם גירושין בצורה נכונה ועניינית

אחד מהדברים החשובים ביותר הוא ניסוח הגט או הסכם הגירושין, חשוב מאוד לנסח את ההסכם בצורה ברורה כך שלא תהיה אופציה להבין אותו לכאן ולכאן. ניסוח הסכם גירושין חייב להתבצע על ידי איש מקצוע אשר מתמחה בתחום ויוכל לספק לכם מהידע והניסיון שלו, מומלץ להיעזר בעורך דין מוסכם על הצדדים כדי לנסח ולכתוב אותו בצורה נכונה משפטית.
כל הסכם גירושין חייב לקבל חותמת של בית משפט, ולכן מעטים המקרים שבהם הסכם גירושין לא היה מספיק ברור או החלטי – אך כמובן שגם כאן יש יוצאים מן הכלל, ועליכם לוודא כי כל אחד מהסעיפים הנמצאים בהסכם ברור ומביא לידי ביטוי את כל הנקודות והאופציות האפשריות מבחינתכם.
 
להשאיר את האגו בצד

האגו הוא אחד מהאויבים הגדולים ביותר של גירושים בצורה נכונה, באופן טבעי כל התהליך מוציא מכל אחד מהצדדים גם דברים פחות טובים – אך חשוב מאוד לדעת למתן את תחושות הבטן ולפעול בעיקר מהראש תוך שמירה על מתינות ואיפוק. הסכם גירושין לעיתים לא יהיה בדיוק כפי שציפיתם, ההסכם בסופו של דבר צריך לשרת את שני הצדדים ולא רק צד אחד. חשוב מאוד לדעת להסתכל על הדברים החיוביים שנמצאים בו ולא רק על הדברים השליליים שיכולים לגרום לכם להתעצבן או להפגין עצבים וסטרס.
 
בשורה התחתונה, כדי לדעת
איך מתגרשים, אחת מההמלצות השכיחות ביותר לכל זוג הנמצא בעיצומו של תהליך גירושין זה לא לבצע את התהליך באופן עצמאי – כיום כמעט כל זוג הנמצא בתהליך שכזה נעזר באנשי מקצוע אשר תורמים להם מהידע והניסיון שלהם בתחום, ויוכלו לכוון אותם בצורה נכונה ומתונה בתוך הסבך ולהגיע היישר אל המקום שאליו כולם מכוונים והוא הסכם גירושין שישרת את כולם ויגרום לכל צד להתחיל את חייו החדשים בצורה האולטימטיבית.
תחומים נוספים בתחום:
​איך מתגרשים ברבנות, איך מתגרשים הכי מהר, איך להתגרש עם ילדים, איך מתגרשים בהסכמה, איך מתגרשים כשאין כסף, איך מתגרשים בלי עורך דין, איך מתגרשים מהר, איך מתגרשים ללא ילדים

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף

שעות פעילות 09:00-17:00
    ימי פעילות א '- ה'
איך מתגרשים

הסטטיסטיקה המעודכנת קובעת כי כמעט שליש מהזוגות הנושאים מוצאים את עצמם מתגרשים האחד מהשני. אחד מהשאלות השכיחות ביותר של הזוגות המתגרשים היא – איך מתגרשים ואיך עושים זאת בצורה נכונה? איך משיגים את המטרה מבלי לפגוע בילדים ובבן\בבת הזוג? ראשית כל רצוי להבין כי הכיוון אליו ילך הליך הגירושין תלוי בעיקר בזוגות המתגרשים, ככל שההליך יהיה מתון ומהיר יותר כך הפגיעה בשאר האנשים הנמצאים מסביבם יהיה קטן יותר – ומנגד ככל שההליך יהיה ארוך ואנרגטי כך הפגיעה באנשים מסביב תהיה גבוהה יותר. 

 איך מתגרשים ? למד איך להתגרש נכון - איך מתגרשים מהר = גישור גירושין בהסכמה

למידע נוסף התקשרו 072-3935235