דף הבית >> גישור >> גישור גירושין
משרדי גישור גירושין – איך מוצאים אותם?

משרדי
גישור גירושין פרוסים כמעט בכל עיר, ולכן קל מאוד למצוא משרדים מהסוג הזה ואנשי מקצוע אשר נותנים שירות של גישור לזוגות מתגרשים וחשוב מאוד למצוא משרד עם וותק וניסיון, פנייה אל אנשי מקצוע לא מנוסים מספיק תוכלו לחשוף אתכם לתהליך ארוך שבסיומו גם לא תגיעו אל התוצאות הנדרשות – משרד גישור גירושין עם ידע וותק יוכל לקחת אתכם צעד אחר צעד אל עבר הפתרון ששני הצדדים כמהים להגיע אליו.
משרד גישור גירושין אמור ללוות את הזוגות המתגרשים מתחילת התהליך ועד לסיומו, מדובר בתהליך שדורש אנרגיות רבות מצד כל הצדדים המעורבים בו.

מהם התנאים ההתחלתיים להליך גישור גירושים?

אחת מהשאלות השכיחות ביותר שנשאלות בנוגע לאופציה של גישור גרושין הנה האם כל זוג הנמצא בעיצומו או בתחילתו של הליך גירושין יכול לפנות להליך של גישור? באופן כללי כל זוג הנמצא בהליך גירושין יכול לפנות לאופציה של גישור גירושין, אך ישנם כמה תנאי ברזל שחייבים להתקיים על מנת שתוכלו לפנות לגישור ועל מנת שהתהליך עצמו יצליח עם תוצאות חיוביות.
התנאי הראשון להצלחת הליך הגירושין ולעצם קיומו הוא הסכמה מלאה ושיתוף פעולה מלא מצד שני הצדדים, אם רק צד אחד מעוניין לפנות להליך של גישור – לא יהיה ניתן להתחיל את התהליך, רק כאשר שני הצדדים יהיו מעוניינים בתהליך יהיה ניתן להתחילו. תנאי נוסף שחייב להתקיים לקיומו של תהליך גישור גירושים הם הסכמה ליישוב מחלוקות מהותיות בין בני הזוג, במקרים של מחלוקות מסובכות ומורכבות או מנגד אם בני הזוג מסכימים על רוב הנושאים המהותיים (מזונות, ילדים, רכוש וכדומה) כדאי מאוד לפנות להליך גישור שיעזור לבני הזוג להגיע להסכמות מהירות ומתאימות להם להמשך החיים בנפרד.

גישור גירושין חינם – האם יש דבר כזה?

הליך גירושין הינו הליך הדורש הוצאות כספיות לזוג הנמצא התהליך או המעוניין להתחיל בהליך גירושין. גישור גירושין בחינם ייתכן רק במקרה שבו שני בני הזוג מסכימים ומגשרים בעצמם על כל המחלוקות ואי ההסכמות. בכל מקרה שונה מזה (כמעט כל מקרי הגירושין), חייבים שני בני הזוג להסתייע באדם ניטראלי וחיצוני שיעזור להם לקבל החלטות נבונות שינחו אותם להמשך דרכם בעתיד. באמצעות גישור גירושין, יכולים בני הזוג להמשיך ולשמור על מערכת חיים הדדית אחד לצד השני ושמירה על הזכויות של כל אחד מהצדדים בלי לפגוע באחר.
מידע מקצועי נרחב שאינו נוכח עבור הצדדים כגון זכויות עתיד, זכויות כחוק, נקודות נסתרות שיש לשים עליהן דגש ועוד רבות אחרות – הן אלה שהמגשר יוכל להציף ולעזור לצדדים להבין, להגיע להסכם וכמובן לחסוך סכומי עתק על משפטים עתידיים שיכולים לצוץ לאור חוסר הידע המקדים והסכם שנחתם ללא הבנה מקיפה לעתיד.
גישור גירושין בחינם? ניתן לומר שהסכם גישור ראוי ,יכול בהחלט לספק הסכם נכון שיחסוך הוצאות משפטיות עתידיות גבוהות הרבה יותר מעלות הגישור עצמו.

חוק גישור גירושים - מה זה אומר?

בעקבות ההצלחה הגדולה של התהליך הוחלט להוציא חוק המחייב את הזוגות המתגרשים להגיע לפחות ל-4 פגישות עם מגשר גירושין על מנת לנסות ולפתור את המחלוקות ביניהם, במידה והצדדים לא יצליחו להגיע לפשרה נשמרת לבני הזוג האופציה לפנות לבית המשפט על מנת להחמיר את התהליך או מנגד להמשיך בתהליך הגישור ולנסות להגיע לפשרה אשר תרצה את שני הצדדים ותביא את הזוגות לניסוח הסכם. חשוב להבין כי מהות התהליך אינו להגיע למצב שבני הזוג ימשיכו לחיות ביחד, אלא לגרום לבני הזוג להיפרד בצורה מכובדת אשר תשמור על ילדיהם ושאר בני המשפחה מחוץ לתהליך.


גישור גירושים מבטיח לכל אחד מהצדדים המעורבים בהליך הגירושים את מלוא הזכויות ואת התנאים הטובים ביותר לכל אורך התהליך, כל זאת מבלי להוציא סכומי כסף חסרי תקדים על שכר טרחה של עורכי דין. גישור גירושים מבטיח לכם לצאת עם הסכם תוך זמן קצר במיוחד, שזו הדרך האידיאלית לגירושים – תוך שמירה על כבוד הדדי של כל הצדדים המעורבים בתהליך, הידברות אמתית וכנה בין בני הזוג אשר עשויה לפתור את המחלוקות הרבות המפריעות לבני הזוג להגיע להסכם המטיב עם כל הצדדים.

איפה ניתן למצוא גישור גירושים בזול

המקומות האידיאליים שבהם ניתן לקבל גישור גירושים ברמה טובה ובמחירים השווים ביותר זה במרכזי הגישור הפזורים בכל אזור בישראל. בשנים האחרונות הרשויות המקומיות גילו את החשיבות העליונה של הליך הגישור להליך הגירושין בפרט ולכל הליך אחר בכלל – ולכן בשנים האחרונות נפתחו מוסדות גישור רבים המאגדים בתוכם מגשרים מכל התחומים שמועסקים תחת העירייה ומספקים מחירים אטרקטיביים במיוחד ללקוחותיהם.

ומה עם האפשרות לפנות לאופציה של גישור גירושים באופן פרטי? אומנם בחירה שכזאת תייקר באופן וודאי את כל העסק, אך עדיין בהשוואה אל מול עורכי דין או שאר האופציות העומדות לרשותם של זוגות מתגרשים – גישור גירושים פרטי היא אופציה משתלמת אשר עשויה להניב פירות במהירות ולהביא לתוצאות הרבה יותר מרשימות מאשר שאר האופציות העומדות על הפרק.

גישור גירושים - אילו נושאים נידונים בתהליך זה?

במהלך גישור גירושים עולים וצפים נושאים רבים, לכל תהליך יש את הנושאים ואת העניינים המהותיים שלו – ולפעמים צצים מחלוקות ומריבות מן העבר אשר הן אלה שגרמו לבני הזוג להחליט על הצד הקיצוני של גירושין. אך ישנם נושאים שהם חלק בלתי נפרד מכל תהליך גירושין, ואם בני הזוג לא מגיעים להסכמה על נושאים אלה יהיה מאוד קשה לבנות הסכם שיכובד על ידי כל הגורמים המעורבים בתהליך.

הנושאים העיקריים הם:
 
  1. אופן המשמורת על הילדים – זהו הנושא החשוב ביותר לדעת כולם, כאשר כל אחד מהצדדים מנסה להשיג את המשמורת הקבועה על הילדים. ומי שאינו יחזיק במשמורת, ינסה להשיג את כמות הפגישות הגבוהה ביותר עם הילדים במהלך השבוע.
 
  1. הסכם מזונות – מדובר בעוד נושא משמעותי שיכול להשליך באופן ישיר על מהירות ההגעה להסכם. מחלוקות על סכום המזונות יכול בהחלט להשפיע על מהירות ההגעה להסכם, כאשר צד אחד יכול לדרוש סכומים גבוהים ואילו הצד השני ינסה להקטין את הנזק עד כמה שניתן.
 
  1. השתתפות בהוצאות נוספות - מעבר לתשלומי המזונות השוטפים, ישנן עוד הוצאות רבות וחלקן בלתי צפויות אשר יחולו על שני בני הזוג. לדוגמא: חוגים, שיעורים פרטיים, מתנות וכו'. חשוב להעלות בכתב בהסכם כי הוצאות אלו יחולו שווה בשווה בין הצדדים כולל החלטה משותפת האם יש צורך בהוצאה חד פעמית כבדה כדון נסיעה לפולין לסיור מחנות וכו'.
 
  1. בניית היום שאחרי -  עוד נושא שדנים אליו בכל תהליך של גישור גירושים זה איך יראה היום שלאחר הגירושין. כאשר המהות היא הגעה להסכם בנוגע לאופן החינוך של הילדים, למקום שבו המשפחה תתגורר, חלוקת המטלות בין בני הזוג (חוגים, טיפולים וכל היוצא מכך). חשוב לזכור, כי אחרי שבני הזוג מסיימים את הזוגיות שלהם, הם עדיין הורים משותפים לילדיהם, יקבלו החלטות במשותף על עתיד הילדים, יחנכו ויטמיעו ערכים החשובים לשניהם ויתנו לילדים את התחושה שיש להם שני הורים שתומכים בהם ונמצאים עבורם תמיד.
 
  1. חלוקת רכוש – עוד אבן דרך חשובה בהגעה להסכם מהיר ואופטימלי, זה חלוקה נכונה ושווה של הרכוש אותו צברו בני הזוג במהלך השנים. כמובן שגם כאן באופן טבעי כל אחד מבני הזוג ינסה לקבל קצת יותר. לצורך חלוקת הרכוש המשותף יסתייעו בני הזוג בבעל מקצוע כגון אקטואר/רואה חשבון אשר יבצע את הליך איזון המשאבים ביניהם. כאן נכנס תפקידו של המגשר בתור אדם ניטרלי אשר רואה את טובת הכלל לנגד עיניו ולא את טובתו האישית של אף אחד מבני הזוג, מסייע להם להפנים את אופן חלוקת הרכוש ולהסכים עם התוצאות הנלוות.
תחומים קשורים נוספים:
כמה עולה גישור גירושין, גישור גירושין חינם, מגשר גירושין מומלץ, חוק גישור גירושין, גישור גירושין בחיפה, גישור משפחה, גישור גירושין ירושלים, גישור גירושין רחובות

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף
שעות פעילות 09:00-17:00
ימי פעילות א '- ה'
נתון מדהים מראה כי כל שלושה מתוך ארבעה תיקי גירושין מסתיימים בפשרה בין בני הזוג המתגרשים, מדובר בנתון גבוה במיוחד אשר בשנים האחרונות מתחזק בעיקר בזכות הפופולאריות של האופציה של גישור גירושין לזוגות הנמצאים בתחילתו או בעיצומו של התהליך. גישור גירושין הוא תהליך קצר יחסית לעומת שאר האופציות העומדות בפני זוגות בתהליך גירושין, לרוב תהליך זה אמור לקחת מספר מועט של שבועות עד אשר בני הזוג מצליחים להגיע להסכם גירושין שלם שאותו הם יציגו לבית המשפט על מנת לתת לו חותמת משפטית.

גישור גירושין - גישור גירושים

למידע נוסף התקשרו  072-3935235