דף הבית >> גישור >> הליך גישור - גישור בשלום
באילו נושאים צריך לפנות להליך גישור?

הליך גישור הינו הליך רחב היקפים, ולכן אפשר לפנות אל מגשר בכל נושא או עניין אשר גורם לאחד מבני הזוג לספקות בנוגע להסכם הגירושין הנרקם. אחד מהנושאים השכיחים ביותר הנמצאים בלב ליבו של כל הסכם גירושין הם הסדרי ראייה ומשמורת על הילדים. הנושא מטבעו הינו נושא רגיש מאוד אשר מהווה קו אדום עבור הצדדים המעורבים, כאשר עבור המגשר - הילדים ובני המשפחה נמצאים בראש סדר העדיפויות, לכן המגשר ירכז את מירב המאמצים בכדי להגיע להסכם אידיאלי הכולל בתוכו את הסדריי הראייה והמשמורת על הילדים הן מבחינת הילדים עצמם והן מבחינת ההורים.
נושא נוסף שמעסיק כל מגשר או הליך גישור הוא הסכם ממון וכל ההסדרים העתידיים הקשורים לתשלומים וכספים. אחת מהסיבות השכיחות ביותר לאי הגעה להסכם גירושין קשור בכסף – וכאן נכנס המגשר כצלע שלישית ניטראלית שמטרתה היא לחלק בין בני הזוג את כל הרכוש בצורה שווה והוגנת כך שכל צד יצא על שכרו ויוכל לצאת אל החיים החדשים עם הוגנת / מוסכמת על שני הצדדים.


כיצד מתבצע הליך גישור?

הליך גישור במהותו מונה מספר שלבים אך כל מגשר בונה תכנית גישור שונה וייחודית עבורו, זוהי אחת מהסיבות לכך שאתם אלה שצריכים לבחור את המגשר על פי הצרכים והדרישות שלכם ולא להפך. עליכם לוודא כי הנכם מבינים ומחויבים לשלבים אותם המגשר מצפה מכם לעבור. לא מדובר בדרך קלה פשוטה אך בסופה של דבר מדובר במטרה חשובה ביותר אשר נועדה לסיים סאגה ארוכה ומייגעת שיכולה להפריע לאיכות החיים של כל הצדדים המעורבים בעניין.
השלב הראשון בכל הליך גישור הוא תיאום ציפיות, המגשר אשר נכנס אל הליך הגירושין כגוף זר חייב להכיר את המקרה על בוריו ולהיות בקיא בכל פרט ופרט על מנת שיוכל לספק את העצות והרעיונות הטובים ביותר בהתאם למצב הקיים בשטח. חשוב מאוד שכל צד יגיע לפגישה עם המגשר בנפרד וכמובן לדאוג גם לפגישה של שני הצדדים ביחד עם המגשר – כך בסיומם של הפגישות המגשר יכיר את הסיפור לעומק ויוכל להבין באיזה שלב נמצאים הצדדים.
בפגישות המשותפות והפרטיות עם הצדדים המגשר ינסה להציע הצעות לפתרון ולהגעה להסכם. לרוב מדובר בהצעות ראשוניות אשר כל מטרתן הינה לבדוק את מידת הגמישות והמחויבות של כל אחד מהצדדים להסכם – כך המגשר יוכל לדעת היכן עוברים הקווים האדומים של כל אחד מהצדדים ובסיומו של התהליך הוא גם זה שיביא לצדדים את החתימה על ההסכם.


הליך גישור – מה היתרונות ומה החסרונות?

כמו מרבית האפשרויות העומדים לרשות זוגות הנמצאים בעיצומו של הליך גירושין, גם בהליך גישור גירושין יש מספר יתרונות ומספר חסרונות אשר חשוב שתדעו לפני שתסכימו או לא תסכימו ללכת להליך גישור. היתרון הגדול ביותר של הליך גישור על פני שאר האופציות העומדות לרשותכם זה אפקט הזמן אשר הולך ומתקצר עם הבחירה בהליך גישור. ברוב המקרים הליך גישור מביא להסכם גירושין בתוך זמן קצר – כמובן שמדובר במצב שבו המחלוקות בין הצדדים אינן מהותיות וניתן לגשר עליהן באמצעות התערבות של צד שלישי חיצוני. במקרים בהם המצב קצת יותר מורכב, ההליך אומנם ימשך זמן ארוך יותר, אך גם יהיה קצר משמעותית על פני פנייה לאופציות אחרות.

יתרון נוסף ומשמעותי הוא הסכום אותו תאלצו לשלם על התהליך, כאשר פנייה אל בית משפט תדרוש מכם הוצאות לא קטנות הכוללות עורך דין צמוד ואין ספור הוצאות משפטיות נלוות. לעומת זאת הליך גישור חוסך לצדדים את הוצאות בית המשפט ולרוב גם יהיה זול משמעותית על פני שאר האופציות הקיימות בשוק.

החסרונות בהליך הגירושין הינם שוליים לעומת היתרונות בתהליך, אולם כאשר קיימת פגיעה אישית קשה באחד הצדים ויש רצון עז לנקמה, לא תמיד יכול הצד בנפגע להגיע לסיפוקו בהליך הגישור ולעיתים צד זה מרגיש בצורך לביצוע הליכים משפטיים קשים ואף נקמניים בצד השני. במקרים שכאלו, למרבה הצער, רק הזמן הוא המרפא האמיתי.

בשורה התחתונה - הליך גישור מתאים לכל אותם בני זוג אשר נמצאים בעיצומו או התחלתו של הליך גירושין, אך הם אינם רוצים להפוך את ההליך למייגע ומייסר וברצונם להגיע להסכם טוב ואידיאלי בתוך זמן קצר ועם מקסימום יתרונות. מגשר יפתור את כל הבעיות ויספק לכם ייעוץ מקצועי ואמין בהתאם לרמת הידע והניסיון של איש המקצוע שאותו שכרתם.

נושאים נוספים קשורים:

גישור גירושין חינם, מגשר גירושין מומלץ, חוק גישור גירושין, גישור גירושין בחיפה, כמה עולה גישור גירושין, גישור משפחה, גישור גירושין ירושלים, גישור גירושין רחובות

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף
שעות פעילות 09:00-17:00
     ימי פעילות א '- ה'
הליך גישור מהווה את הדרך היעילה ביותר כיום לפתור מחלוקות גירושין. ברוב המקרים הליך גירושין אינו הליך העלול להיות מלווה במאבקים בין הצדדים – מטרתו של המגשר היא לגרום לבני הזוג להגיע למצב של דיאלוג והכלת הצרכים הבסיסיים של כל אחד מהצדדים המעורבים בגישור. בין שלל הנושאים הנפתרים בעזרתו של מגשר גירושין תוכלו למצוא את נושאי הליבה הבאים: הסכמי מזונות, הסדרי ראייה וחלוקת רכוש. רוב המגשרים מתמחים בפתרון נושאים אלה והגעת לעמק השווה בכל תחום שהצדדים אינם מצליחים להגיע להסכמה לגביו. 

הליך גישור גירושין - גישור בשלום

למידע נוסף התקשרו  072-3935235