דף הבית >> גירושין >> הסכם גירושין
ההחלטה של זוגות נשואים לפרק את החבילה ולהתגרש זאת החלטה לא קלה בכלל, לעיתים אף מדובר בהחלטה שמביאה איתה יצרים רבים אשר יכולים לגרום לשני הצדדים להחלטות פזיזות. הסכמי גירושין נועדו בראש ובראשונה להסדיר ולהכתיב לכל אחד מהצדדים את החיים שאחרי הגירושין. הסכם גירושין מתבסס על הרכוש המשותף ועל מספר הילדים המשותפים שיש לבני הזוג ותינתן בו התייחסות הולמת לצרכי הילדים בגילאים הנוכחיים ובעתיד וכן לחלוקה הוגנת והולמת של הרכשו שצברו הצדדים ביחד ולחוד.

הסכם גרושין בשיתוף פעולה – איך עושים זאת?

באפשרותכם להגיע להסכם גירושין אשר ייעשה בשיתוף פעולה מלא בין שני הצדדים – האפשרות השכיחה ביותר היא לפנות אל מגשר גירושין על מנת שינסח עבורכם הסכם גירושין שיקבל את החותמת וההסכמה של כל אחד מהצדדים המעורבים בהליך. הסכמי גירושין לא נעשים בכפייה על הזוגות המתגרשים, אלא חייב להיות מוסכם על כל הצדדים.


הסכמי גירושין – מהם הנושאים המרכזיים בהסכם זה?

הסכם גרושין עוסק בכל הנושאים המהותיים הבאים:
 1. חלוקת רכוש: בני זוג אשר חיו מספר שנים זה עם זו צברו מן הסתם רכוש משותף כולל נדל"ן, חסכונות, קופות גמל,ופנסיה וכו'. אחת מהסיבות המרכזיות לביצוע הסכם גירושין היא לבצע חלוקה של כל הרכוש המשותף של בני הזוג. לרוב החלוקה מתבצעת שווה בשווה. במסגרת חלוקת הרכוש תעשה חלוקה של כל הרכוש כולל דירת מגורים ונדל"ן נוסף, תוכניות חסכון בבנקים כולל תוכניות על שמות הילדים, תוכניות פנסיה וחסכון פנסיוניקרנות ההשתלמות וקרנות הפנסיה של בני הזוג.
 
 1. הסכמי מזונות: עוד נושא שהוא לב ליבו של הסכם הגירושין העתידי הוא תשלום המזונות לאישה החל כמעט תמיד על הבעל במסגרת ההחזקה על הילדים. תשלום מזונות לאישה איננו קיים כיום, ולרוב הסכם הגירושין יסתכם בתשלום מזונות חודשי לילדים שטרם מלאו להם 18.
 
 1. הסדרי ראייה: חלוקת התקופות בהם הילדים יהיו אצל האמא או האבא חייב להיעשות במסגרת הסכם גירושין. לרוב ההסכם יפרט לפרטי פרטים באילו ימים ומועדים יהיו הילדים אצל האמא, ובאילו ימים ומועדים יהיו הילדים אצל האבא – במסגרת ההסכם יקבע מי מבין ההורים יקבל חזקה על הילדים, ואיזה מבין ההורים יצטרך לראות את ילדיו במסגרת הסדרי הראייה.
 
 1. מקומות מגורים עתידיים – ישנן מקרים בהם הסכם גירושין חייב לכלול בתוכו את המרחק המקסימאלי שבו ההורים יכולים לשהות האחד מהשני, כל זאת על מנת למנוע מצב שבו אחד מההורים המחזיק במשמורת על הילדים ימנע מההורה השני לראות אותם או להיפגש איתם כתוצאה ממעבר דירה לעיר רחוקה או אפילו למדינה אחרת.
 
הסכמי גירושין – מהם הנושאים המרכזיים בהסכם זה?


הסכם גרושין עוסק לרוב בכל הנושאים המהותיים הבאים:
 1. חלוקת רכוש: בני זוג אשר בילו מספר שנים זה עם זו צברו רכוש משותף, אחת מהסיבות המרכזיות לביצוע הסכם גירושין היא לבצע חלוקה של כל הרכוש המשותף של בני הזוג. לרוב החלוקה מתבצעת שווה בשווה כאשר כל אחד מבני הזוג מקבל את הרכוש שאליו יש לו ערך סנטימנטלי כזה או אחר. במסגרת חלוקת הרכוש תעשה חלוקה של קרנות ההשתלמות וקרנות הפנסיה של בני הזוג, כך שבעתיד יהיה הסכם מוסדר גם על נושאים אלו.
 
 1. הסכמי מזונות: עוד נושא שהוא לב ליבו של הסכם הגירושין העתידי הוא תשלום המזונות לאשה החל כמעט תמיד על הבעל במסגרת ההחזקה על הילדים. תשלום מזונות לאישה איננו קיים כיום, ולרוב הסכם הגירושין יסתכם בתשלום מזונות חודשי לילדים שטרם מלאו להם 18.
 
 1. הסדרי ראייה: חלוקת התקופות בהם הילדים יהיו אצל האמא או האבא חייב להיעשות במסגרת הסכם גירושין. לרוב ההסכם יפרט לפרטי פרטים באילו ימים ומועדים יהיו הילדים אצל האמא, ובאילו ימים ומועדים יהיו הילדים אצל האבא – במסגרת ההסכם יקבע מי מבין ההורים יקבל חזקה על הילדים, ואיזה מבין ההורים יצטרך לראות את ילדיו במסגרת הסדרי הראייה.
 
 1. מקומות מגורים עתידיים – ישנן מקרים בהם הסכם גירושין חייב לכלול בתוכו את המרחק המקסימאלי שבו ההורים יכולים לשהות האחד מהשני, כל זאת על מנת למנוע מצב שבו אחד מההורים המחזיק במשמורת על הילדים ימנע מההורה השני לראות אותם או להיפגש איתם כתוצאה ממעבר דירה לעיר רחוקה או אפילו למדינה אחרת.
 
היתרונות של גירושין באמצעות הסכם גירושין

לתהליך גירושין אשר מתבסס על הסכם גרושין יש יתרונות רבים ומגוונים, היתרון הגדול ביותר הוא הידיעה מה הולך לקרות בהמשך – חוסר וודאות זאת אחת מהסיבות לכך שאנשים רבים מפחדים להתגרש, הסכמי גירושין מפריכים את הסיבה הזאת וגורמים להסכם להיות אחד מהמצרכים הבסיסיים של כל זוג העומד לפני או נמצא בעיצומו של הליך גירושין.
יתרון נוסף של הסכם גירושין הוא שהסכם כזה מביא לכם את המשוכות לידיים במשך כל התהליך, הסכם גירושין הוא האופציה הטובה ביותר להיפרד האחד מהשני בשלום ללא ריבים או וויכוחים מיותרים – כל צד מקבל את הדברים החשובים לו על פי ההסכם, וכך באמצעות מגשר תוכלו לנסח את ההסכם האידיאלי שכל העניינים החשובים נכנסים בו.
יתרון שלישי הוא היכולת שלכם להתגרש מבלי להוציא סכומי כסף גבוהים, גירושין שלא נעשים באמצעות מגשר גירושין ומתבצעים ישירות על ידי פנייה אל בית המשפט יכולים לגרום לכם להוציא סכומי כסף גבוהים במיוחד. פנייה אל מגשרי גירושין תעלה לכם הרבה פחות ממה שחשבתם, ותוכלו להגיע להסכם שלא משאיר אף צד מקופח – כל צד מקבל בדיוק את הדברים שהיו חשובים לו וכך ההסכם הופך להיות הסכם המקובל על כל הצדדים המעורבים בתהליך.

הסכם גירושין – מי מאשר אותו?

לאחר ניסוח ההסכם המוסכם על שני הצדדים, כל מה שנותר זה לאשר את ההסכם על ידי הגופים המוסמכים לכך. אילו גופים מוסמכים לאשר הסכמי גירושין? בית המשפט לענייני משפחה הוא הגוף היחידי במדינת ישראל אשר מוסמך לאשר או לדחות את הסכמי הגירושין מכל סיבה שהיא. בית המשפט הוא הגוף אשר מוודא למעלה מכל ספק כי בני הזוג מכירים את ההסכם ומאשרים אותו, עלולים להיות מקרים בהם אחד מבני הזוג חותם על הסכם גירושין בכפייה או תוך כדי איומים – ולכן תפקידו של בית המשפט הוא למנוע מקרים מסוג זה ולוודא כי כל הצדדים חתמו על ההסכם בדעה צלולה ותוך היכרות מלאה עם פרטי ההסכם.

לאחר אישור ההסכם – האם ניתן לשנות הסכמי גירושין?

ניתן לערוך שינויים כאלה ואחרים בהסכמי גירושין תוך הסכמת שני הצדדים למהלך, המהלך מתבצע על ידי שליחת בקשה לבית המשפט לפתיחת התיק או לשינוי תוכנו של ההסכם במידה ושני הצדדים מסכימים לבקשה, ההסכם ייפתח ויהיה ניתן לבצע בו שינויים ככל שהצדדים חפצים בו. כמובן שגם השינויים העתידיים בהסכם הגירושין חייבים לעבור תחת בדיקת בית המשפט ולקבל את אישור שני הצדדים לשינויים אלה.הסכם גירושין חייב להיות ברור לחלוטין לשני הצדדים על מנת להימנע מבעיית פרשנות בשלב מאוחר יותר.  יש לתת ביטוי ברור לכל הנושאים המוסכמים והשנויים במחלוקת בין ההורים ולבנות מנגנון מוסכם לפתרון בעיות או אי הסכמות בעתיד.
על פי חוק יחסי ממון בין בני זוג, לאחר שהצדדים חותמים על הסכם גירושין, מגישים את ההסכם לאישור בפני בית משפט לענייני משפחה לקבל תוקף פסק דין בנוכחות בני הזוג.
 
הסכם שלום בית לחילופין גירושין

זהו הסכם שנותן פתרון לזוגות שמעוניינים לנסות שלום בית ולתת הזדמנות נוספת לחיי הנישואין.
ההסכם הוא חוזה בין הצדדים בו מפורטים התנאים לניסיון לחיים משותפים לאחר פרידה או משבר. מנגד, מכיל ההסכם סעיפים במקרה וניסיון החזרה לא צלח, ובני הזוג מחליטים להתגרש בסופו של דבר.
ההסכם הינו הסכם גירושין לכל דבר ועניין, המאושר על ידי בית המשפט ומקבל תוקף של פסק דין וכל אחד מבני הזוג יכול להפעיל אותו.

נושאים נוספים בתחום:

הסכם גירושין ללא עורך דין, הסכם גירושין doc, הסכם גירושין מחיר, הסכם גירושין משמורת משותפת דוגמא, הסכמי גירושין מוכנים, הסכם גירושין ללא ילדים וללא דירה, הסכם גירושין ללא ילדים וללא רכוש, הסכם מזונות ילדים דוגמא, הסכמי גירושין מוכנים, הסכם גירושין מחיר

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף
שעות פעילות 09:00-17:00
     ימי פעילות א '- ה'

 072-3935235

הסכם הגירושין מסדיר את מכלול ענייני הגירושין בין בני הזוג בכל אחד מהתחומים הבאים:
 • הסדרת הגט בבית הדין הרבני.
 • קביעת ענייני המשמורת לרבות אפוטרופסות, שמירת טובת הילדים, דרכים לקבלת  החלטות בנושאי חינוך, לימודים, בריאות, עיצוב ערכים ועוד.
 • תכנית הורות הכוללת הסדרי ראייה וביקורים בימי שגרה ובזמן חופשות וחגים.
 • מזונות ילדים – קביעת מנגנון תשלום המזונות על בסיס צרכי הילדים ויכולתם הכלכלית של בני הזוג.
 • איזון משאבים לרבות חלוקת נכסים וכספים, זכויות סוציאליות, דירת מגורים, רכבים ועוד.
 • קביעת מנגנון מוסכם לפתרון עתידי של נושאים שלא הועלו בהסכם הגירושין.

הסכם גירושין - הסכמי גירושין - הסכמי גירושים

למידע נוסף התקשרו 072-3935235