דף הבית >> שאלות ותשובות >> כמה עולה גישור גירושין
כמה עולה גישור גירושין?

העלות של גישור גירושין משתנה באמצעות מספר פרמטרים – איש המקצוע אליו פניתם על מנת לקבל עזרה מקצועית וכמובן אורך הטיפול שככל שהגישור יתארך כך יהיה עליכם לשלם יותר כסף. מרבית המגשרים לוקחים על תהליך גישור סכום הנע החל מ 8,000 ש"ח ויכול להגיע ל- 15,000 ש"ח לכל אורכו של התהליך. על מנת לסבר לכם את האוזן, אופציות אחרות העומדות לרשותכם יכולים להסתיים גם בתשלום של כמה עשרות ואף מאות אלפי שקלים הכוללים בתוכם שכר טרחה של עורך דין וכמובן תשלום קבוע לבית המשפט על הדיונים וההסכם שאותו ניסח השופט.
על מנת להשיג את המחיר הטוב ביותר להליך גירושין באפשרותכם לבדוק את עלויות המגשרים בטרם תחליטו על אחד, כיום באפשרותכם לאתר כמות גדולה של מגשרים המציעים גישור גירושין על ידי האינטרנט – וכך תוכלו לכוון את עצמכם אל עבר המגשר אשר עונה לצרכים שלכם בצורה מושלמת מכל הבחינות.

עלות גישור גירושין – הכל תלוי בכם

גישור גירושין יכול להיות עניין מהיר וזול יחסית בעיקר בזכותכם, ככל שבני הזוג יהיו מוכנים להתפשר האחד כלפי השני כך זמן הגישור ילך ויתקצר וכך גם העלות תהיה נמוכה משמעותית. בנוסף הינכם חייבים להכיר את התחום ולבדוק את השטח לפני שאתם פונים אל מגשר כזה או אחר, השוק מוצף באין ספור של אנשי מקצוע התחרות והמלחמה עליכם הלקוחות יכולה לשחק לטובתכם במידה ותדעו למשוך את החבל לכיוונכם.
 אסור לכם להיות שאננים, שאננות היא האויב מספר אחת של כל זוג מתגרש. במידה ותחליטו כי אין לכם את האנרגיות לבדוק ולחקור את התחום תמצאו את עצמכם משלמים הרבה יותר ובסופו של דבר לא בטוח שתיפלו על המגשר הנכון שיביא אתכם לפתרון – וכך תאלצו לשלם הן למגשר והן לעו"ד לאחר מכן על מנת שיביא אתכם לפתרון.

גישור גירושין – האופציה המשתלמת ביותר

במידה ותחליטו כי ברצונכם לפנות אל בית המשפט באמצעות עו"ד, עלות הליך משפטי מהסוג הזה תנוע בין 20 אלף שקל ועד 100 אלף שקל עבור כל התהליך מתחילתו ועד סופו. מדובר בהוצאה כבדה מאוד בטח לזוג אשר נמצא בסערת רגשות והמצב הכספי ברוב המקרים לא נמצא בשיאו, מגשר גירושין ייקח לכם כמה אלפי שקלים בלבד ויספק לכם בסופו של יום את אותה התמורה אותה קיבלתם באמצעות עזרתו של עו"ד והפנייה לבית המשפט שינסח לכם הסכם כפי שהייתם עושים אילולא הייתם פונים אל מגשר גירושין.שאלות ותשובות -  מענה על שאלות חשובות בתהליך הגישור

למתגרש המתחיל ישנם אין ספור שאלות הקשורות לעלויות של גישור גירושין, המטרה של השאלות הללו היא פשוטה – להשיג את הסכם הגירושין הטוב ביותר, כך שלא תצטרכו לוותר על הדברים החשובים ביותר עבורכם או לסיים את ההליך כשידכם את התחתונה. באופן טבעי רצוי ואף מומלץ להתחיל הליך גירושין בהסכמה ולסיים אותו עם טעם טוב בפה, אך לא מן הנמנע כי הליך גירושין המלווה באמוציות ובמריבות על כל פרט קטן יעלו על שרטון ותמצאו את עצמכם במריבה שלא נגמרת עד אשר תגיעו לבית הדין לענייני משפחה שם יקבע נוסח ההסכם הסופי.

ש: מהן העלויות הסופיות של גישור גירושין?

ת: קשה מאוד לסכם על רגל אחת את כל העלויות הקשורות להליכי גישור גירושין, במרבית המקרים העלויות תלויות בזוג המתגרש ובסטנדרטים שהם הציבו לעצמם לאורכו של התהליך. ככל שתפנו אל מגשר מיומן ומנוסה יותר כך באופן טבעי העלויות של התהליך יעלו בהתאם, לכל איש מקצוע יש את העלויות שלו – ולכן חשוב מאוד שתבררו את העלויות לפני שתפנו או תבקשו סיוע ממגשר גירושין כזה או אחר.


ש: איך ניתן להוזיל את העלויות של גישור גירושין?

ת: ישנן מספר דרכים שבאמצעותן ניתן להוזיל את העלויות הסופות של גישור הגירושין, את השינוי בעלויות יכול לעשות הזוג עצמו – ואם הזוג יהיה מספיק סובלני ויסודי הוא יצליח לקבל עלויות הוגנות וסבירות לחלוטין כל זאת מבלי להתפשר על הרמה או על איכות המגשר שילווה את התהליך.
האופציה השכיחה ביותר להוזלת מחירי גישור הגירושין היא באמצעות השוואת מחירים. כיום שוק מגשרי הגירושין הינו נפוץ ושכיח במיוחד, ולכן כמות המגשרים הקיימת בשוק הינה גבוהה ועולה בהתמדה בכל רגע נתון. מחובתו של כל זוג הנמצא בעיצומו של הליך גירושין היא לבחור מבין האופציות הרבות את מגשר הגירושין אשר עונה על כל הצרכים של הזוג – הן מבחינת המחיר אותו הוא גובה והן מבחינת איכות השירות אותו הוא מספק לקהל לקוחותיו.
עוד דרך להוזיל את העלות של הליך גישור גירושין היא על ידי עבודת שטח מקדימה. ככל שתגיעו מוכנים יותר לפגישות ההיכרות אל מול מגשרי הגירושין כך לא יהיה ניתן לבצע עליכם מניפולציות. מגשרי גירושין רבים ברחבי הארץ מנצלים את חוסר המודעות של האדם הפשוט עם עולם הגישור וגובים ממנו מחיר מוגזם על כל פרט קטן, ולכן ככל שתכירו בצורה טובה יותר את העלויות השונות כך לא יגבו מכם סכומים אסטרונומיים על פרטים קטנים וחסרי משמעות.


ש: האם יש יתרונות לגישור גירושין שעולה יותר?

ת: קיימות סיבות רבות לחוסר האיזון בעלויות של שירותי גישור גירושין, ברוב המקרים ככל שתתמקדו באזור אחד כך העלויות יהיה כמעט זהות האחת לשנייה. אך עליכם להבין כי בתחום הגישור לא תמיד שווה לשלם יותר, והכל יהיה תלוי בעד כמה אתם מוכנים להיות סובלניים וקשובים. במידה ותבחרו לחפש רואה חשבון בעיר מרכזית כמו תל אביב או ירושלים, לא מן הנמנע כי המחירים יהיו הרבה יותר יקרים מאשר העלויות בפריפריה והתמורה ברוב המקרים תהיה תמורה זהה ללא אף הבדל. העלויות של מגשרי הגירושין נמדדות על פי רמת הביקוש, ובערים גדולות בהן אחוזי הגירושין הינם גבוהים למדיי – לא מן הנמנע כי למגשרי גירושין יש עבודה בשפע והם מסוגלים לדרוש מחירים גבוהים כי הביקוש רק הולך וגדל עם השנים.ש: מהי האופציה הזולה ביותר למי שרוצה גישור גירושין?

ת: זוגות רבים שאין באפשרותם לשכור את שירותיו של מגשר גירושין פרטי יכולים לפנות לאופציה של מגשר גירושין הנמצא במרכזי הגישור בערים השונות. במרכזים אלו ניתן למצוא מגשרי גירושין במחירים השווים לכל כיס, הסיבה לכך היא הסבסוד או העזרה החלקית של העירייה במתן מענה לזוגות המתגרשים או לכל אדם אחר הדרוש לשירותי גישור בנושאים שונים ואין באפשרותו לפנות אל מגשר גירושין פרטי עקב העלויות הגבוהות אותן הם דורשים.ש: גישור גירושין – מהי העלות הסטנדרטית להליך זה?

ת: העלות הסטנדרטית של הליך גירושין איננה קבועה כמו שציינו, אך במרבית המקרים יגבו מכם סכום שנע בין 5000 ₪ ועד 8000 ₪. המחירים הללו הינם מחירים להליך גירושין מלא אשר מלווה אתכם מתחילתו של התהליך ועד לסיומו. כמובן שגם המחירים הללו יכולים להשתנות בהתאם לדרישות שונות של מגשרי הגירושין, בין אם על ידי סכום התחלתי גבוה אותו דורש המגשר או בעקבות התארכות הטיפול דבר שעשוי להשפיע על המחיר הסופי אותו תאלצו לשלם אם לא קבעתם אחרת בתחילת התהליך.
מרבית הזוגות הנמצאים בתחילתו או בעיצומו של הליך גירושין רוצים לחסוך בעלויות, התנהלות נכונה של בני הזוג יכולה להביא למצב של חסכון אשר יכול להגיע לאלפי שקלים לתהליך כולו. בני זוג אשר רוצים להגיע להסכם גירושין במהירות האפשרית ומתקשים לתקשר בניהם ישלמו הרבה יותר מאשר בני זוג המתקשרים בצורה טובה גם לאחר ההחלטה ללכת להליך גירושין וכאלה שמוכנים להמתין טיפה עד אשר יקבלו את ההצעה הטובה ביותר למגשר גירושין העונה על כל הצרכים והדרישות שלהם.


 ש: מצאתי מגשר במחיר זול, האם זה אמור להדליק נורה אדומה?

ת: לא בהכרח, כיום שוק הגישור הפך להיות נגיש ושכיח ולכן כמו בכל תחום גם בתחום הגישור ישנם מגשרים ואנשי מקצוע המציגים מחירים תחרותיים השווים לכל כיס. באופן טבעי, מחיר נמוך בצורה דרסטית אמור להדליק אצלכם נורה אדומה ולגרום לכם לנסות ולהבין את מהות המחיר. אך בחלק מהמקרים תוכלו לקבל את המחיר המשתלם הנ"ל ביחד עם שירות ברמה גבוהה ועם כל החבילה כך שלא יהיה לכם מקום לספק.
אך תמיד טוב בין אם קיבלתם הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד ובין אם קיבלתם הצעת מחיר נורמטיבית ביחס לשוק, לבדוק ולתחקר את איכות המגשר ואת ניסיונו. ככל שתעשו עבודת שטח טובה ומעמיקה יותר, כך לא תתאכזבו מאיכות הטיפול ומאיכות השירות אותם קיבלתם מהמגשר. כמובן שתמיד יש יוצאים מן הכלל, לא תמיד תצליחו להדוף את כל סימני השאלה אך ברוב המקרים עבור שטח ובדיקת הניסיון של המגשר תביא לכך שתוכלו להיות בטוחים שאתם לוקחים את השירות ממגשר ברמה טובה אשר יספק לכם את מלוא הדרישות שלכם.

 

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף

שעות פעילות 09:00-17:00
     ימי פעילות א '- ה'
גירושין הם לא עניין זול בכלל, אומנם מדובר בסיומו של פרק בחיים אך הוא לא הולך להיות זול לאף אחד מהצדדים. על מנת שתוכלו להגיע לפתרון לרוב יהיה עליכם לפנות אל מגשר גירושין על מנת להתחיל הליך גישור שבסיומו תוכלו לנסח הסכם גירושין המוסכם על כל הצדדים. גישור גירושין זו האופציה הזולה ביותר מבין האופציות העומדות לרשותכם, אומנם גם כאן יהיה עליכם לשלם על הטיפול והעזרה – אך בהשוואה להסכם המנוסח על ידי בית משפט יהיה עליכם לשלם הרבה יותר כסף והפתרון יהיה זהה לפתרון אליו תגיעו באמצעות גישור גירושין.

 כמה עולה גישור גירושין 

למידע נוסף התקשרו 072-3935235