דף הבית >> שאלות ותשובות >> כמה עולה להתגרש
כמה עולה להתגרש – מה עושה את השינוי?

אחת מהבחירות המרכזיות שעלולות לייקר או להוזיל את חבילת הגירושין שלכם זה הבחירה בין פנייה אל עו"ד על מנת למצות את ההליך המשפטי או מנגד לפנות אל מגשר גירושין על מנת לנסות ליישב את המחלוקות בצורה שקולה ומתונה. הבחירות השונות צריכות להיות בהתאם לסיטואציה שבה אתם נמצאים, אם תרצו להוזיל את העלויות ולפנות אל מגשר גירושין אך המחלוקות בין בני הזוג גדולים מאוד – לא יהיה מנוס מפניה אל בית המשפט וכך תאלצו לשלם גם למגשר גירושין וגם לעו"ד דבר שלא ישתלם לכם בשום סיטואציה.
בין אם תבחרו באופציה של מגשר גירושין או עו"ד לצורך פנייה אל בית המשפט לענייני משפחה, חשוב מאוד שתעשו סקר שוק ותבדקו איזה מהאופציות העומדות לרשותכם הן הזולות והמשתלמות ביותר. כמובן שאיכות איש המקצוע חייבת להיות בראש סדר העדיפויות שלכם, אך אם תוכלו לשלב בין איכות לעלות – זהו בהחלט עניין שיכול להפוך את כל הליך הגירושין שלכם לזול משמעותית לעומת הציפיות או שאר הזוגות המתגרשים כיום.

גירושים בהסכמה – האם זה משתלם?

גירושים בהסכמה הם ללא ספק הרבה יותר ספק מאשר גירושים שלא נעשים בהסכמה, המחיר האטרקטיבי מגיע קודם כל בפנייה אל מגשר גירושין על פני עורך דין גירושין – אך העניין המרכזי הוא בהסכם המשתלם לשני הצדדים, גירושים בהסכמה ברוב המקרים יביאו להסכם מזונות נמוך יותר מאשר גירושים המתבצעים על ידי פנייה אל בית המשפט – הסכם מזונות נמוך לא אומר בהכרח שאחד מהצדדים אמור להיפגע מההסכם, להפך מדובר בהסכם שנועד לרווחת שני הצדדים ומביא לידיי ביטוי את ההתחשבות ברצונות של כל הצדדים המעורבים בהליך.

גירושים באמצעות בית משפט – למה זה יקר כל כך?

עבור רוב הזוגות המתגרשים פנייה אל בית המשפט היא האופציה הרלוונטית היחידה העומדת לרשותם, בשנים האחרונות קמו חלופות רבות לבית המשפט שמטרתן העיקרית היא להפוך את הליך הגירושין להרבה יותר ידידותי מצד אחד – ומצד שני להליך זול משמעותית דבר שבהחלט עודד זוגות רבים לבצע את התהליך.
אז למה פנייה אל בית המשפט לענייני משפחה יקרה כל כך? ראשית מכיוון שבפנייה אל בית המשפט ברוב המקרים חייבים לערב עורך דין דבר שהופך את כל העסק ליקר פי כמה וכמה – שכר טרחה של עו"ד ילך ויגדל ככל שיהיו יותר ויותר דיונים בבית המשפט, וכמובן שיש את התשלומים אל בית המשפט שמתווספים אל התשלום לעו"ד וכך העסק הופך להיות לא משתלם עבור מרבית הזוגות שיכולים לפתור את כל העניין מול מגשר גירושין.

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף

שעות פעילות 09:00-17:00
    ימי פעילות א '- ה'
תעשיית הגירושין בישראל הינה משגשגת במיוחד, בישראל מתגרשים בשנה ממוצעת יותר מ-10 אלף זוגות – אך כמה עולה להתגרש באמת? והאם ישנן דרכים להוזיל את חבילת הגירושין? קשה מאוד להעריך על רגל אחת כמה יעלה לכם להתגרש, כל בחירה שתעשו עלולה לייקר את המחיר בצורה משמעותית או להוזיל אותה באופן ניכר – לכן חשוב מאוד לפני שתעשו כל בחירה או פנייה אל איש מקצוע תבדקו את העלויות ותכינו את עצמכם בצורה האולטימטיבית כך שתקבלו את ההחלטות הטובות ביותר הן מבחינה מקצועית והן מבחינה כספית.

כמה עולה להתגרש

למידע נוסף התקשרו 072-3935235