דף הבית >> שאלות ותשובות >> למה כדאי להיעזר בשירותי גישור גירושין
שירותי גישור גירושין – מה הם תורמים?

מעורבותו של מגשר בהליך הגירושין ראשית כל יגרום לאיזון של שני הצדדים, אוטומטית ברגע שנכנס לסיפור צלע שלישית וניטראלית שני הצדדים מנסים להבין אחד את השני ולהגיע לפתרון ישים לשני הצדדים. מטרתו העיקרית של המגשר היא ליצור דיאלוג בריא בין בני הזוג, תוך כדי מתן כבוד הדדי ומקום להשמעת כל הבעיות והטענות לגבי המשך הדרך בנפרד. המגשרים שמים בראש ובראשונה את טובת הילדים בהסכם העתידי, לרוב גם עבור בני הזוג טובתם של הילדים ושאר בני המשפחה נמצאת בראש סדר העדיפויות – ולכן כאשר צד שלישי מעורב בסיפור ניתן להגיע לפתרון הולם עבור הילדים ובני המשפחה. בקרב של הליך הגירושין אין מנצחים, כולם בסופו של דבר מפסידים דבר מסוים והמטרה העיקרית היא לאזן את השורות ולגרום לכל צד להפסיד כמה שפחות.

איך מוצאים מגשר מתאים?

לא כל מגשר יוכל להביא את בני הזוג למצב שבו הם פותרים את כל המחלוקות, בני הזוג חייבים להרגיש בנוח לשתף את המגשר ולחלוק איתו גם את הפרטים הפחות נעימים בסיפור – בסופו של דבר מטרתו היא להגיע לפתרון  ההולם והמתאים ביותר לשני הצדדים. מציאת מגשר יכולה להתבסס על סמך עצות של בני זוג שעברו הליך זהה ואותם אתם מכירים, או מנגד להסתכל באינטרנט על המלצות של בני זוג על מגשר כזה או אחר. מומלץ אף ללכת לפגישת היכרות עם המגשר, בין אם בנוכחות שני הצדדים או רק בנוכחות צד אחד על מנת לראות את טיב הקשר ואת אופן הדיאלוג שנרקם בין הצדדים. 

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף

שעות פעילות 09:00-17:00
    ימי פעילות א '- ה'
גירושין הינה חוויה לא נעימה לאף אחד מהצדדים, לעיתים אף הליך הגירושין מלווה בדם רע ובהחלפת מהלומות מילוליות בין הצדדים המעורבים בהליך זה. התקופה של הליך הגירושין לא משפיעה רק על בני הזוג הנמצאים בהליך עצמו, אלא גם על הילדים וכל בני המשפחה אשר מטבע הדברים נגררים גם הם לסיפור ויכולים אף להיפגע מאוד במידה והתהליך לא יתבצע בצורה נכונה ומבוקרת הן מהצד של הבעל והן מהצד של האישה. 

שירותי גישור גירושין – מתי ניתן לפנות לשירות זה?

השירות של גישור גירושין ניתן לכל זוג הנמצא בעיצומו של הליך הגירושין ואין הסכמה בין בני הזוג על אופן חלוקת הרכוש או על אופן חלוקת המשמורת על הילדים. הגישור באמצעות המגשר גורם לבני הזוג להגיע למצב שכל צד מציג את עמדתו ומסביר אוהו בפני בן הזוג השני והמגשר, כך ניתן להגיע לחלוקה הוגנת ואידיאלית עבור כל אחד מהצדדים.

למה כדאי להיעזר בשירותי גישור גירושין

למידע נוסף התקשרו 072-3935235