דף הבית >> גירושין >> פתיחת תיק גירושין
פתיחת תיק גירושים – איך עושים זאת?

תיק גירושין הינו עניין אשר משתנה מאדם לאדם, כל אדם צריך לפתוח ולערוך תיק גירושין בצורה שונה ולכן חשוב מאוד לפנות לאיש מקצוע בדמות מגשר במקצועו אשר ילווה אתכם לכל אורך התהליך ויוכל לכוון אתכם בצורה נכונה להסכם הקביל על שני הצדדים וקבלת תוקף משפטי מבית הדין הרבני לאחר קבלת הגט.
למעט התשלום אותו תאלצו לשלם על העזרה המקצועית של המגשר אותו שכרתם במטרה לסייע לכם בהליך הגירושין, יהיה עליכם לשלם סכום זניח בגין פתיחת התיק וניהולו על ידי בית הדין.

הליך גירושין משפטי או מגשר גירושין – איזה אופציה טובה יותר?

פתיחת תיק גירושים בבית משפט לענייני משפחה או פתיחת תיק גירושין בבית דין רבני הינה החלטה דרסטית של אחד מהצדדים, לרוב מדובר באופציה שהיא ברירת המחדל לאחר שהצדדים הגיעו למבוי סתום ואינם יכולים להגיע להחלטה באופן עצמאי. משימתו הראשית של מגשר גירושין היא לעזור לבני הזוג להגיע להסכם שמוסכם על כל הצדדים ושומר על הילדים בצורה האולטימטיבית.
הסכם גירושין מהווה חלק בלתי נפרד משלב הגירושין, אך לפעמים כאשר הנישואים הגיעו למבוי סתום וכל שיחה בין בני הזוג הופכת לפיצוץ של ממש – מגשר מהווה חלק בלתי נפרד אשר  יצליח ברוב המקרים להביא את בני הזוג למצב שהם יכולים לדון על הסכם בצורה הגיונית ומחושבת, על מנת להגיע לפתרון מוסכם.  במידה והליך הגירושין נעשה בצורה מבוקרת לכל אורכו ובני הזוג מבינים את חשיבות העניין של הגעה להסכם מהיר ואידיאלי עבור כל הצדדים – ללא ספק מגשר יצליח להגיע להסכם אשר מתאים לכולם בתהליך גישור מוסדר ומקצועי.
תחומים קשורים נוספים :
פתיחת תיק גירושין בבית משפט, כמה עולה לפתוח תיק גירושין ברבנות, פתיחת תיק ברבנות מה להביא, פתיחת תיק גירושין בבית משפט אזרחי, טופס גירושין pdf, פתיחת תיק גירושין ברבנות תל אביב, רבנות גירושין ירושלים, הליך גירושין

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף
שעות פעילות 09:00-17:00
ימי פעילות א '- ה'
תהליך הגירושין יכול להימשך זמן רב, למראית עין נדמה כי מרגע קבלת ההחלטה של שני הצדדים על הגירושין המרחק מהגט הינו קצר למדיי – אך לא כך הם פני הדברים, מדובר בתהליך ארוך שיכול להימשך זמן רב ולדרוש מכם לא מעט כוחות ותשומת לב. פתיחת תיק גירושין תתבצע בשני שלבים – השלב הראשון פתיחת תיק גירושין בבית הדין הרבני שבו בעצם תקבלו את הגט, בין אם התחתנתם בחתונה אזרחית ובין אם התחתנתם בחתונה רגילה את הגט תוכלו לקבל רק בבית הדין הרבני. על מנת לקבל תוקף להסכם הגירושין שלכם יהיה עליכם לפתוח תיק גירושין בבית המשפט, מתוקף סמוכתו של בית המשפט לאכוף את ההסכם ולדאוג כי הוא לרווחת כל הצדדים או שניתן לקבל גם תוקף משפטי מבית הדין הרבני ללא גישה לבית המשפט.

פתיחת תיק גירושין - פתיחת תיק גירושים

למידע נוסף התקשרו 072-3935235