דף הבית >> גישור >> גישור זוגי
גישור זוגי – הילדים נמצאים במרכז העניינים

עבור המגשר אחד מהנושאים החשובים ביותר לפתרון זה הילדים, ברוב מקרי הגירושים ישנם בני משפחה נוספים הנמצאים בתמונה לרוב מדובר בילדים אשר הם יכולים להיות הנפגעים העיקריים מכל התהליך. טובת הילדים היא העניין המרכזי עליו שם דגש כל מגשר, כל החלטה שלא תעשה תתבצע תוך התחשבות מלאה בטובת הילדים – ואם ניתן גם ההחלטה תעשה תוך התייעצות עם הילדים וקבלת הסכמתם למתווה של ההסכם.
לעיתים בגירושים שוכחים להביט ימינה ושמאלה, הילדים נמצאים על הגדר והם אינם צריכים לנקוט עמדה לכאן או לכאן – מוטב לא לערב אותם יותר מידי בנושאים הבירוקרטים ורק לספק להם את המידע הנחוץ על מנת שלא יחיו בסימני שאלה. גישור זוגי ישים דגש על הדיאלוג עם הילדים לכל אורך התהליך, מתי לשתף אותם במידע ואיזה מידע מוטב לחשוף בפניהם בשלב הזה ואיזה מידע מוטב להרחיק מהם נכון לאותו הרגע.

גישור זוגי – לא שוכחים את האנושיות

גירושים למרבה הצער הם תהליך מכוער מאוד אשר מוציא מכל אחד מהמעורבים את הצדדים האחרים שלו, המגשר שם לכל אחד מבני הזוג מראה אל מול הפנים וגורם להם לתפקד זה מול זה בצורה ראויה ומכובדת. כל החלטה שלא תעשה חייבת להיות בהסכמת שני הצדדים ולכן חשוב מאוד לשמור על שיחה תרבותית האחד עם השני ולהביא להחלטה שתרצה גם את הגבר וגם את האישה.
המגשר שמביא איתו ניסיון וידע של שנים רבות ואינספור מקרים יודע כיצד לגשת לכל מקרה ואיך לנתח את הסיטואציה מבלי לדרוך על היבלות שיכולות לגרום לכל העסק לבעבע בשנית.
גישור זוגי לא נועד לגרום לבני הזוג לחזור האחד לשני, כל מטרתו של הגישור הזוגי היא להביא את בני הזוג לשולחן המשא ומתן ולגרום להם להגיע להסכם שיגמור את סאגת הגירושין בצורה המהירה והפשוטה ביותר.

שאלות ותשובות  בתחום הגישור הזוגי

גישור זוגי זהו אחד מהשירותים היעילים ביותר לכל זוג הנמצא בתחילתו של תהליך גירושין. מדובר בתהליך שנועד בכדי לנסות וליישב את ההדורים בין בני הזוג, תהליך הגישור לא נועד למנוע את הגירושין עצמם, אך בהחלט תורם להידברות ולהגעה לסיכום ראשוני בנוגע להסדר העתידי שעל פיו יבנה הסכם הגירושין של בני הזוג.

מה התרומה של גישור זוגי למתגרשים הטריים?

הליך גישור זוגי עשוי להוות תרומה קריטית אשר תהפוך את כל הליך הגירושין להרבה יותר קל ופשוט עבור כל מי שנמצא בתוך התהליך עצמו, בין אם זה לזוג עצמו או לילדים הנמצאים בין הפטיש לסדן לכל אורך התהליך. לאנשי המקצוע בגישור זוגי יש את מלוא היכולות לקרוא את פני השטח במהירות ולספק פתרונות מהירים ויצירתיים אשר תורמים לכל צד בדרך שלו, ומביאים את כל הצדדים המעורבים בתהליך להסכמה מלאה על כל הדרישות והבעיות.
הליך גישור זוגי בתחילתו של תהליך הגירושין הינו חשוב במיוחד, שכן ברוב המקרים עדיין קיים רגש ואכפתיות של בני הזוג האחד כלפי השני – העניין הזה מאפשר למגשרים להביא את בני הזוג לרמת פתיחות גבוהה ולמצב שבו יהיה ניתן למזער נזקים ולרקום בתוך זמן קצר הסכם גירושין אידיאלי אשר מרצה את שני הצדדים.


כמה עולה גישור זוגי? ואיך מוזילים את התהליך?

העלות של גישור זוגי איננה קבועה ומשתנה בהתאם לאורך התהליך ולזהות המגשר אותו בחרתם לצורך המשימה. כמו בכל עניין, גם כאשר בוחרים מגשר המספק שירותי גישור גירושין חושב מאוד לבדוק את העלויות טרם ההחלטה הסופית, ולא פחות חשוב לבדוק את רמתו של המגשר כך שהוא יהיה מסוגל לענות על הצרכים שלכם ולספק לכם את כל העניינים החשובים לכם.
הוזלת התהליך תלוי בעיקר בעבודה אותו תבצעו בטרם בחירת המגשר, ככל שתבדקו אופציות רבות יותר ותעשו עבודת מחקר על האופציות הקיימות בשוק כך תוכלו להוזיל את התהליך. לרוב עלותו של תהליך גישור סטנדרטי נעה בין 6000-8000 ₪ לכל אורכו. עבודה נכונה והשוואת מחירים תוכל לגרום לכך שתוכלו לשלם על תהליך גישור זוגי מחיר נמוכה בהרבה הנע בין 4000-5000 ₪ לכל התהליך – רמת ההוזלה תקבע על פי הזמן הפנוי ועל פי רמת הגמישות שלכם שגם היא יכול להוזיל בהרבה את תהליך הגישור הזוגי.


איך בוחרים מגשר זוגי למטרת גישור?

עליכם להבין כי גישור זוגי שונה במעט מגישור גירושין, המטרה העיקרית של תהליך גישור זוגי זה לנסות וליישב את ההדורים בין בני הזוג – ורק לאחר מכן להחליט האם הרצון לגירושין הוא סופי או שמא הם מוכנים לתת עוד צ'אנס לזוגיות וליישב את כל המחלוקות שיש בין בני הזוג.
בחירת מגשר זוגי חייבת להיות על סמך ביקורות או ניסיון, כיום באמצעות האינטרנט תוכלו למצוא בקלות המלצות או ביקורות חיוביות ושליליות על מגשרים המספקים גישור זוגי לזוגות. במידה וברשותכם מכרים אשר פנו לתהליך של גישור זוגי מוטב כי תתייעצו גם איתם ותבררו מול איזה מגשר הם ביצעו את התהליך, המלצה על מגשר מיומן ומנוסה תוכל לחסוך לכם זמן חיפוש רב והמון שקט נפשי שבאמצעותו תוכלו לנתב את מלוא הריכוז והרצון לטובת שיפור המצב הזוגי ולא בחששות שמא המגשר איננו ברמה מספיק גבוהה על מנת לספק את מלוא הדרישות שלכם.

מילים נוספות בתחום:
גישור וטיפול זוגי, טיפול זוגי וגישור ,גישור זוגי חינם, כמה עולה גישור גירושין, ייעוץ זוגי וגישור, גישור משפחתי, מגשר גירושין מומלץ

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף

שעות פעילות 09:00-17:00
     ימי פעילות א '- ה'
גישור זוגי זאת אחת מהפעולות הבסיסיות אותם רוב בני הזוג אשר נכנסים לתהליך צריכים ואף מחויבים לעבור בשביל להגיע להסכמה כללית על כל נושאי הליבה של הגירושין. האגו נכנס לתמונה מיד עם ההחלטה להתגרש, כל צד מבין כי הוא יכול להפסיד יותר ממה שהוא עלול להרוויח ולכן כל אחד מיד מתבצר בעמדתו ומנסה לאגור תחת ידיו את כל הדברים החשובים לו. גישור זוגי יהיה הפתרון האולטימטיבי כאשר בני הזוג אינם מסוגלים לתקשר בניהם, ורק גורם חיצוני אשר יביא איתו ידע, ניסיון וניטראליות יוכל להביא להידברות בין הצדדים ולהגעה להסכמה מסוימת.

גישור זוגי

למידע נוסף התקשרו 072-3935235