דף הבית >> אודותינו >> מגשר גירושין
מגשר גירושין – למה זה טוב?

אז למה באמת לפנות אל
מגשר גירושין? לא חסרות סיבות. הסיבה הראשונה היא היכולת שלכם לשלוט על כל התהליך, לרוב בשאר האופציות העומדות לרשותכם התהליכים והתוצאות יוכתבו לכם ולא תהיו מאלה ששולטים בתהליך. סיבה נוספת היא החיסכון הכספי שתוכלו להשיג כתוצאה מפנייה אל מגשר גירושים ולא אל בית המשפט, פנייה אל בית המשפט תביא איתה גם את הצורך לפנות אל עורך דין ומכאן ההוצאות רק הולכות וגדלות. סיבה עקרית נוספת היא שעבור המגשר עומדת טובת הילדים בראש סדר העדיפויות – ואין הורה שלא רוצה לשמוע כי טובת הילדים שלו היא הדבר החשוב ביותר בכל התהליך.

גישור גירושין – כמה זמן זה לוקח?

תהליך של גישור גירושין לרוב יהיה קצר בהרבה מאשר האופציה של בית המשפט לענייני משפחה, לרוב ההמתנה לכל דיון בבית המשפט יכולה לקחת מספר שבועות דבר שיכול להאריך את התהליך באופן ניכר. גישור גירושין יכול לקחת בין מספר שבועות ועד למספר חודשים בודדים, לרוב אורכו של התהליך תלוי בעיקר בעוצמת הקרע בין בני הזוג – ככל שבני הזוג יהיו בסיטואציה שבה הם יכולים לנהל דיאלוג ודו שיח האחד עם השני, כך הסיכוי להגיע להסכם מהיר ואידיאלי יהיה מהיר יותר. כמובן שסיבה נוספת לזירוז התהליך תלויה במגשר אליו החלטתם לפנות והחוכמה היא לפנות אל מגשר מיומן ומנוסה אשר ידע לגרום לבני הזוג להגיע להסכם מהיר ולא ימשוך את הזמן על ידי החלטות שלא מתאימות לאף אחד מבני הזוג. 

 

מגשר

מגשר הינו אחת מהדמויות החשובות ביותר בכל קונפליקט או בעיה, המגשר מגיע בתור אדם ניטראלי אשר כל מטרתו היא לנסח הסכם בר קיימא בין הצדדים – כזה שלא מפלה אף אחד מהצדדים לרעה, ונותן לכל צד את הדברים שאותם הוא ציפה ורצה לקבל מתחילת התהליך. מגשר הינו אדם אשר נבחר או הוסכם על ידי שני הצדדים, המהות של המגשר תלויה ביכולת הדיאלוג שלו עם הצדדים – ולכן הצדדים חייבים להסכים על זהות המגשר ולשתף איתו פעולה על מנת להגיע לתוצאה שאליה כל הצדדים מכוונים.

איך מאתרים את המגשר הנכון?

כיום לכל מגשר יש את תחומי העיסוק שלו, בדיוק כמו לעורכי הדין גם המגשרים מתחלקים על פי העניינים בהם הם מתמחים – באפשרותכם למצוא מגשר גירושים, מגשרי ירושה, מגשרים פליליים, מגשרים עסקיים. חשוב מאוד לאתר מגשר אשר מתמחה בתחום שבו עוסק הבעיה או הקונפליקט שבו אתם נמצאים, האינטרנט ומנועי החיפוש הם הדרך הידידותית והקלה ביותר למצוא כיום מגשרים לכל סיטואציה – כל מה שאתם צריכים לעשות זה לחפש את העיסוק של המגשר המתאים ומיד יעלו לכם אופציות רבות של מגשרים שאחד מהם בוודאות יתאים לדרישות ולצרכים שלכם.
בנוסף כיום ישנם משרדי מגשרים אשר מאגדים בתוכם מספר מגשרים שכל אחד מהם מתמחה בסוג מסוים של גישור, כך כל מה שאתם צריכים לעשות זה להציג את הבעיה בפני המשרד והם כבר ידאגו להצמיד לכם את המגשר המתאים לסיטואציה שבה אתם נמצאים. היתרון של אופציה זו היא האפשרות להיעזר בשני מגשרים בו זמנית כל אחד על פי המומחיות שלו.

איך הופכים להיות מגשר?

תפקיד המגשר יכול להיות תפקיד נחשק מאוד, מדובר באדם עם כוח רב אשר יכול להשלים בין אנשים ולהפסיק סכסוכים – אז איך באמת הופכים להיות מגשר? ראשית כל אדם אשר חפץ להיות מגשר חייב להיות אדם עם יכולת אינטראקציה גבוהה מאוד, היכולת להגיע אל ליבם של האנשים ולגרום לכל אחד מהצדדים לשפוך את אשר על ליבו – זה אחד מהתכונות המבוקשות ביותר אצל מגשרים, רק אדם שיכול להגיע אל ליבם של האנשים יצליח להיות מגשר טוב ואיכותי.
דרישה נוספת של מגשרים בעידן שבו אנו נמצאים היום זה וותק וניסיון, ואת הדרישה הזאת משיגים רק על ידי עבודה קשה ולעיתים גם על ידי ויתורים – אף מגשר לא יכול לקפוץ למים העמוקים כבר מהרגע הראשון, כמו עו"ד גם המגשרים חייבים לעבור סוג של התלמדות והכשרה על ידי מגשרים אחרים מנוסים יותר בכדי ללמוד את המקצוע ולהכיר את הטכניקות השייכות לתחום ויכולות לקדם את המגשרים צעד אחד קדימה כדי להיות מגשר גירושים מהשורה.
תחומים קשורים נוספים:
מגשר גירושין מומלץ, גישור גירושין חינם, כמה עולה גישור גירושין, חוק גישור גירושין, גישור גירושין בחיפה, גישור משפחה, גישור גירושין ירושלים, מגשר גירושין ברחובות

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף

שעות פעילות 09:00-17:00
     ימי פעילות א '- ה'
הליך גירושין הנו צעד דרסטי אשר אחד הצדדים נקלע אליו לעיתים בעל כורחו. במידה והצדדים יחפשו את הדרך השקולה והנבונה לעשות את הצעד הזה – הדרך האידיאלית לבצע הליך גירושין בסיוע מגשר גירושין. המגשר מלווה את הצדדים מהרגע שהם הגיעו להחלטה ועד לפרידה מוחלטת ולביצוע ההסכם. מגשר גירושין אומנם נכנס לתהליך בתור צלע שלישית, אך לכל אורך התהליך הוא מסייע לבני הזוג להגיע להסכם אשר מתאים לשני הצדדים.
המגשר בשום שלב לא כופה את התהליך על בני הזוג, וכמובן שכל הסכם חייב להיעשות בהסכמה מלאה של בן ובת הזוג.

מגשר גירושין - מגשר - למד איך מתגרשים בשלום

למידע נוסף התקשרו 072-3935235