גירושים אזרחיים - יהודי נדרש ללכת ע"פ מורשת ההלכה היהודית ולהתחתן בתהליך יהודי מול הרבנות. גירושים אזרחיים מתבצעים עדיין מול הרבנות. למידע מועיל נוסף:

גישור – לסיים את הפרק בצורה נכונה.
הסכם גירושין – סיכום תנאים הגירושים בחוזה בעל תוקף משפטי.
מזונות – תשלומים בעבור החזקת ילדים במשמורת.
גישור גירושין – מתגרשים עם גישור.

לנושא הבא בתחום ←  עלות פתיחת תיק גירושין ברבנות
תקציר מאמר :

גירושים בישראל מול גירושים בשאר העולם – מה שונה?

נושאי הליבה של הגירושים בכל העולם הינם זהים, השוני העיקרי בין האופי של גירושים בישראל מול האופי של גירושים בשאר המקומות בעולם זה שעבור המתגרש\ת הישראלי\ת עומדת אופציה של בחירה בין בית דין רבני או בית דין חילוני בדמות בית משפט – לזוגות בחו"ל קיימת רק אופציה אחת בדמות בית משפט כאשר אצלם לא קיימת אופציה של בית משפט רבני או דתי מכל סוג שהוא.
גירושין בישראל הינם תהליך שכיח למדיי בשנים האחרונות. בדומה לרוב המדינות בעולם גם בישראל אחוזי הגירושין נמצאים בעלייה מתמדת – ועל פי המדדים הרשמיים ישראל מדורגת בעשירייה הראשונה מבחינת אחוזי הגירושין. הפערים בין ישראל אל מול המדינות שלפניה ואחריה לא גדול במיוחד דבר המעיד על הדמיון בין כל המדינות בעולם בעניין הנ"ל. להמשך קריאה
גירושין אזרחיים – האם חייב לעבור דרך בית הדין הרבני?

התשובה לכך היא כן! כל זוג יהודי מחויב לעבור דרך בית הדין הרבני על מנת לקבל את הגט המיוחל גם אם הם התחתנו באופן אזרחי וחשבו כי מלאכת הגירושין תהיה שונה בגזרתם. אך היתרון הגדול ביותר של גירושין אזרחיים על פני גירושין שאינם אזרחיים הוא הקלות של הגירושין. גירושין אזרחיים יהיו הרבה יותר קלים ומהירים לעומת גירושין עבור אלה שנרשמו ברבנות שעלולים לקחת זמן רב ודורשים פרוצדורה ארוכה יותר בהתאם להלכה היהודית ולמורשת ישראל.
התרת נישואין אזרחיים, גירושין מנישואין אזרחיים בחו"ל, גירושין אזרחיים בחו"ל, גירושין אזרחיים בקפריסין, טופס גירושין אזרחיים, גירושין בחו"ל, התרת נישואין אזרחיים טפסים, גירושין בבית דין אזרחי
מי רשאי לבצע גירושין אזרחיים? כיצד ואיפה מתבצע הליך התרת הנישואין? גירושין אזרחיים כשמם כן הם, גירושין המתקיימים באופן אזרחי לכל אותם הזוגות שלא התחתנו ברבנות אלא נרשמו כנשואים באופן אזרחי. במידה ובני הזוג הינם יהודים גם הליך גירושין אזרחיים יחייב אותם  לבצע הליך גירושין דרך בית הדין הרבני, אך בשונה מזוגות אשר נישאו ברבנות לא תהיה עליהם את החובה והמחויבות להציג עילה לגט – הסכמת בני הזוג והרצון המשותף לגירושין הוא הסיבה היחידה והמספקת על מנת שבית הדין הרבני יאשר את אותם גירושין אזרחיים. לא ניתן לבצע טקס נישואין אזרחיים בארץ ולבית הדין הרבני הסמכות הבלעדית והייחודית בתחום.
 

גירושין אזרחיים

למידע נוסף התקשרו  072-3935235