דף הבית >> גירושין >> להתגרש בשלום
 
גישור גירושין – הדרך שתאפשר לכם להתגרש בשלום

זיכרו כי לאחר הגירושים אינכם חייבים להיות בקשר עם בן או בת הזוג לשעבר, אך לעיתים ילדים הם אחד מהגורמים העיקריים לכך שתאלצו להישאר בקשר בין אם מרצונכם או לא מרצונכם – ולכן חשוב מאוד להיפרד בשלום ובצורה טובה ולהודות על השנים אותם ביליתם ביחד. במידה והתחתנתם כנראה ששררה בעבר אהבה וכבוד ביניכם ואסור לכם לשכוח זאת בשום שלב של הגירושים. החוכמה היא לא להשתלח האחד בשני, אלא לדבר בתבונה ולנסות להגיע לעמק השווה ולמקום שבו כל צד מקבל את מבוקשו ואת הדברים החשובים לו.

גישור גירושין בונה על כך שבני הזוג אמורים להגיע לגירושין בהסכמה, כך שכל צד מרגיש שהוא יצא על שכרו וקיבל בדיוק את מה שחשוב לו בגירושים. במצב כזה כמעט ולא קיימת טינה האחד כלפי השני, ובהחלט יש סיכוי טוב לסיים את הגירושין בצורה טובה עם התחשבות הדדית אחד כלפי השני. לכן חשוב מאוד לכל מי שרוצה להתגרש בשלום ולפנות לאופציה של גישור גירושין בהסכמה.


גישור גירושין בשיתוף פעולה – אף פעם לא מאוחר מידי

בין אם אתם נמצאים בעיצומו של הליך גירושין או שאתם נמצאים ממש בהתחלתו, אף פעם לא מאוחר מידיי לפנות לאופציה של גישור גירושין ו - להתגרש בשלום. יש להיעזר במגשר מומחה. גישור יכול להיות יעיל גם במצב שבו התחלתם את התהליך והיו בין בני הזוג חילוקי דעות שאף הגיעו למצב של פיצוץ וכעס, מגשר מוסמך ידע למצוא את הנקודות החשובות בכל אחד מהצדדים ולגרום לכל צד לעשות את הוויתורים שלו בכדי לתרום לתהליך ולהפוך את הגירושים מגירושים מכוערים לגירושים טובים שנגמרים בצורה חיובית לשני הצדדים.
לא כל הזוגות מצליחים לסיים את הגירושים בצורה יפה, ויש כאלה שנדמה להם כי אין מנוס ממלחמה והקזת דם הדדית, אך לפני שעושים כל צעד משמעותי חשוב מאוד לקחת נשימה ארוכה ולפנות אל מגשר בהסכמתם כל  הצדדים דבר שיוביל אתכם להגיע להסכם מהיר, קצר וכזה אשר משרת את שתי הצדדים.


הטיפים והצעדים כיצד להתגרש בשלום

 
אולי קשה להאמין אך אחוז הזוגות המתגרשים עולם בהתמדה מידי שנה, היום הנתונים מעידים על אחוזי גירושין אסטרונומיים של כמעט 30-50%.
שמעתם נכון, על פי הנתונים היבשים שליש עד מחצית מכלל המתחתנים כיום צפויים להתגרש בעתיד – מדובר בנתון מדאיג אך מציאותי שנובע מאלמנטים שונים אשר מרביתם אינם בשליטתנו כלל. אך אם מגיעים למצב של גירושין או של חשיבה על הליך גירושין, מוטב לעשות זאת בדרך ידידותית המטיבה עם כל הצדדים המעורבים בתהליך. להתגרש בשלום זה לא דבר קל, מרבית הליכי הגירושין מביאים איתם אמוציות רבות אשר עשויות להעכיר את האווירה ולגרום לדם רע בין בני הזוג.

אז איך מגיעים למצב שניתן להתגרש בשלום? לשם כך ריכזנו עבורכם את כל הטיפים והצעדים שחשוב שתעשו על מנת שתגיעו למצב שתוכלו להתגרש בצורה טובה ומהירה. 

1. לשמור על תרבות שיח – אחת מהסיבות השכיחות ביותר לכך שזוגות רבים אינם מצליחים לתקשר בניהם במהלך הליכי הגירושין היא חוסר היכולת שלהם לשמור על תרבות שיח. ככל שתדב
רו אחד עם השני בצורה תרבותית ורגועה, כך תצליחו להגיע אל עומק הקונפליקט ולהבין האחד את הבעיות של האחר.

2. להשאיר את האגו בצד – כאשר מגיעים למצב שהיחסים עלו על שרטון, אחד מהמצבים השכיחים ביותר שמתרחשים זה הכנסת האגו לתמונה. כל צד מתבצר בעמדותיו ולא מוכן להתפשר בשום צורה, זוהי אחת מהסיבות לכך שזוגות רבים הנמצאים בעיצומו של הליך גירושין אינם רוצים לדבר או לשמוע אחד מהשני – כל צד רוצה להרוויח מהסיטואציה כמה שרק אפשר ולצאת עם נזק מינימאלי דבר שמביא את כל אחד מהצדדים לא לשחרר את החבל ולא לוותר על שום עניין.

3. לחשוב על טובת הילדים – כל הורה עם ילדים הנמצא במצב שבו הוא מעוניין להתגרש חייב לחשוב על האופציה של להתגרש בשלום. גירושין הכוללים בתוכם מריבות והשמצות יכולים להוות נזק עצום לילדים הנמצאים בתווך לכל אורך הדרך. בנוסף,  גירושין בהסכמה מקצרים את התהליך באופן ניכר לעומת גירושין ללא הסכמה אשר יכולים לקחת זמן רב ולהביא למצב שבו הילדים יסחבו איתם להמשך החיים טראומות רבות כתוצאה מהמצב הבעייתי שבו הם היו שרויים לכל אורך התהליך.

4. בחירת מגשר גירושין או איש מקצוע מלווה – עוד אלמנט נוסף אשר יכול להקל את חייהם של מתגרשים רבים זה בחירה נכונה של איש מקצוע מלווה, הבחירה שלכם יכולה להיות מכרעת, ככל שתבחרו איש מקצוע מנוסה ומיומן יותר כך התהליך יהיה הרבה יותר מהיר, קל ופשוט. כמו כן מוטב כי תשמעו ביקורות והמלצות על הגשר שבחרתם.

5. סיכום מוקדם על נושאי המפתח – בכל הליך גירושין ישנם את הנושאים החמים, הנושאים שעשויים לשנות את כף המאזניים לכאן או לכאן. על הנושאים האלה חשוב מאוד לדבר כבר מההתחלה, כך שכל אחד מהצדדים ידע לקראת מה הוא הולך ואיזה מהלכים ומהפכים צפויים  להתרחש עם ההחלטה ללכת להליך גירושין. ברגע שתסכמו בצורה מהירה ואפקטיבית על כל הנושאים החשובים שהם: מזונות, משמורת, חלוקת רכוש והסדרי ראייה לא יהיה מנוס מכך שבתוך זמן קצר תגבשו הסכם גירושין אשר מטיב עם כל הצדדים ותוכלו להתחיל מיד פרק חדש בחייכם.

6. נסו לעבוד כצוות ולא להתנגח – אחת מהפעולות השכיחות ביותר של זוגות מתגרשים זה ללכת ראש  בראש האחד כנגד השני. זוהי פעולה שכיחה אך שגויה מהיסוד, שכן ראש אם תעבדו כצוות ותנסו להגיע להבנות תצליחו לבנות הסכם מהיר שעושה טוב לכל הצדדים במקביל. כמובן שעל מנת ליצור עבודה משותפת ומחשבה נכונה חשוב לערב איש מקצוע בדמות מגשר גירושין או עו"ד גירושין אשר יגרום לכל אחד מהצדדים להגיד את שעל ליבו ולשתף בדברים שהובילו למצב שבו בני הזוג נאלצו להיפרד האחד מן השני.

7. המשיכו בשגרת היומיום עד כמה שניתן – אחד מהאלמנטים החשובים ביותר שאסור לכם לזנוח לכל אורכו של הליך הגירושין זה שמירה על שגרת יומיום נורמטיבית. אנשים רבים המתחילים או נמצאים באמצע הליך גירושין מעדיפים לזנוח את השגרה לטובת המטרה המרכזית שהיא השגת הסכם גירושין כמה שיותר טוב עבורם. התעסקות בהליך הגירושין באופן אובססיבי יכול לגרום למצב שבו תתעקשו שלא להסכים על שום הסכם או הצעה המתקבלת על ידי הצד השני  ולא תהיה אופציה להתגרש בשלום. ככל שתמשיכו לשמור על שגרת יומיום נורמטיבית ורגילה, כך תצליחו לשמור על סדר חיים רגיל שבו הילדים וכל האנשים המעורבים בתהליך לא עוצרים את חייהם ויכולים להמשיך בשגרת יומם ולשלב בתוך השגרה הזאת את כל הדברים הקשורים להגעה להסכם גירושין צודק וטוב עבור כל הצדדים.

במרבית המקרים אם תבצעו את הפעולות הללו, תמצאו את עצמכם מתגרשים בצורה מהירה וידידותית – כך שמצד אחד לא תצטרכו לחיות בסיטואציה שבה אינכם מרגישים בה בנוח, ומצד שני לא תצטרכו לנתק קשר או לחיות עם תחושה רעה על כל הסיטואציה שהתרחשה ועל הדרך שבה סיימתם את חיי הנישואין שלכם. בשורה התחתונה  האינטרסים והרצון  של בני זוג הנמצאים בעיצומו של הליך גירושין הינו זהה או כמעט זהה, ולכן במקום להתנגח אחד בשני באפשרותכם לשלב ידיים ולהוביל ביחד חזית אחידה ותמימות דעים    בנוגע לאופן שבו התהליך עצמו אמור להתנהל. מותר ואף רצוי שיהיו חילוקי דעות קטנים בין בני זוג הנמצאים בהליך גירושין בשלום, אם מחליטים ללכת להליך זה אז לא כל הדרך תהיה שזורה בשושנים – אך על מרבית הנושאים חשוב מאוד שתשדרו באותו הדבר ולא תגלו פערים משמעותיים האחד מדרישותיו של האחר.

אז לפני שאתם מחליטים לשבור את הכלים או לשים את כל האמת על השולחן, חשוב מאוד לקחת נשימה עמוקה ולדעת לקראת מה אתם צועדים. הליך גירושין אינו הליך נעים לאף אחד מהצדדים, אך אפשר להפוך את ההליך להרבה יותר מהיר ומשמעותי עבור כל הצדדים המעורבים בו – בחירה נכונה של אנשי הצוות ונקיטת מספר צעדי מפתח מצדכם יביאו לכך שבתוך מספר שבועות מרגע ההחלטה תוכלו להתחיל בסיפוק רב פרק חדש בחייכם עם ציפייה ודריכות לקראת ההמשך.
להמשך קריאה של חומר נוסף בתחומים שונים בתחום הגישור  - לחצו כאן
תחומים נוספים קשורים:
להתגרש נכון, איך להתגרש, גירושין בשיתוף פעולה להתגרש ביחד, גירושין בשיתוף פעולה, להתגרש או לא, איך יודעים מתי צריך להתגרש

מרכז גישור

צרו עמנו קשר למידע נוסף
שעות פעילות 09:00-17:00
ימי פעילות א '- ה'
הליך גירושין באופן טבעי הוא הליך לא נעים לאף אחד מהאנשים המעורבים בו. לרוב כל הכביסה המלוכלכת יוצאת החוצה – ומכאן הדרך לפיצוץ הינה מהירה וכואבת לכולם. האם אפשר להתגרש בשלום? האם בני זוג יכולים להתגרש אבל עדיין להישאר בקשר טוב עם כבוד הדדי האחד כלפי השני? בהחלט כן! גישור גירושין זאת אחת מהפעולות המומלצות לכל מי שרוצה להתגרש בשלום ולא לעשות זאת בצורה חסרת אבחנה. אסור לכם לשכוח כי ברוב המקרים ישנם בני משפחה נוספים הנמצאים בסביבתכם ואסור לכם לרמוס זה את זה בצורה פוגעת אל מול בני המשפחה אשר רואים ושומעים. לכן גירושים בהסכמה או יותר נכון לומר, הדרך לגירושין בשלום היא באמצעות גירושין בשיתוף פעולה מלא בעזרת מגשר.

להתגרש בשלום

למידע נוסף התקשרו 072-3935235